Program

 

 Sál 1

     
09:30  - 10:00    Oděv Václava IV. ve světle iluminací Bible Václava IV.  (Ivana Bláhová)
10:10  - 11:00    Virové zombie nákazy pohledem biochemie  (Jiří Krab Vlach)
11:10  - 12:10    Ženská krása ve španělských zemích přelomu 13. a 14. století.  (Vít Hrachový)
12:20  - 13:15    Tajemství středověkých kuchmistrů  (Monika Feyfrliková)
13:25  - 14:10    Výcvikové manuály pro pěchotu v 17. století  (Klára Andresová)
14:20  - 15:10    Anglický lukostřelec 14. století vs pěší voják 21. století  (Thomasova lukostřelecká kompanie)
15:20  - 15:50    Život je Boii aneb Jak se žije v Zemi Keltů?  (Blanka Zelená - Země Keltů)
16:00  - 16:50    Oděv jako předmět studia a rekonstrukce (se zaměřením na 15.-17. stol.)  (Mgr. Tomáš Koch - Muzeum města Brna, DANAR)
17:00  - 17:50    Boty v evropské historii  (Roman Urbani - Alistaireshop, DANAR)
18:00  - 19:00   Košilatá historie (Vojtěch Půlpán)

 

Sál 2

     
09:30 - 11:00   Podcast Pře/Žij historii - rozhovor s hostem - Jindřich Figura  
11:10 - 11:40   „…a v mase svém uzřím Boha“  (Eva Jarošová)
11:50  - 12:35    Objevování pravěkého kompozitního pancíře  (ROO Tribe)
12:45  - 13:45    Medicínská závažnost poranění středověkými zbraněmi a dobové možnosti jejich léčení  (Tomáš Kovárník)
13:55  - 14:25   Skotsko proti Anglii trochu jinak aneb jak vznikal Wavesbury  (David Návara)
14:35  - 15:15    Víra, magie a zbroj na přelomu středověku a novověku  (Antonín Kadlec)
15:25  - 15:55    Historie a český reeanactment Francouzsko Indiánské války (Jan Lochner
16:05 - 16:55   Život Jacquese de Lalaing aneb turnajové souboje v 15. století (Kryštof Šámal)
17:05 - 17:55   Karpatští zbojníci (Františka Vrbenská)

 

 

 Semináře

09:00  - 09:50    Španělská škola  (Tomáš Voráček)

 10:00

 -

 10:50

   Jak vykastrovat šerm  (Vojtěch Půlpán)
 11:00  -  11:50    Boj se srpy dle P. H. Maira  (Jiří Rolland Hýbl)
 12:00  -  12:50    Tesák a scénika  (Martin Tureček)
 13:00  -  13:50    Principy Aikido  (Ondřej Malina)
 14:00  -  14:50    Dynamika scénického souboje  (Vojtěch Vrobel)
 15:00  -  15:50    Boj ve formaci  (Vít Hrachový)
 16:00  -  16:50    Nevšední střehy italských mistrů 17. století  (Petr Pistulka)
 17:00  -  17:50    Průpravné pohyby a příklady útoků v italské šavli  (Kamil Hozák)
 18:00  -  18:50    Meč a pukléř  (Jakub Záruba)
 19:00  -  19:50    Práce těla a pozice (patologie vs. fyziologie) - Dlouhý meč  (Jindřich Tichý - Poslední argument)
 20:00  -  20:50    Žít jako kaskadér  (Adam Jirka)

 

Další program

09:00 - 14:00

 

 

Burza

  velká a malá hala
09:00 - 15:00

 

 

Lukostřelnice

  venku
09:00 - 18:00

 

 

Čajovna

  chodba k tělocvičnám
12:00 - 15:00

 

 

Lukostřelecká aréna

  venkovní hřiště