Individuální sobotní semináře

 

Individuální semináře či semináře dle vlastního výběru se týkají pouze soboty

 

Cena za 1 hodinu: 1500 Kč (částka se rozpočítá mezi účastníky)

Počet účastníků: 1-8

 

Vyberte si lektora i téma semináře dle toho, co Vás právě zajímá. Napiště nám a my vše zajistíme, včetně prostor.

Celková cena se rozpočítá mezi účastníky.

Téma hodiny je na Vás - můžete vybrat z navrhovaných témat nebo přijít s vlastním. Je ovšem potřeba se přihlásit dopředu a na tématu se domluvit.

 

Přihlašování probíhá pomocí mailu seminare@replicon.cz. Na něj nám, prosím, napište:

- jméno a příjmení, datum narození (postačí jednoho ze skupiny, který bude s námi jednat)

- lektora, kterého byste si chtěli pronajmout

- téma semináře

- délku ( jedna a více hodin) a upřednosťnovaný čas (bohužel ne vždy můžeme v tomto případě vyhovět)

 

 

Platba: V případě uzavřeného semináře bude platba požadována od "jednatele".

 

Pokud máte k individuálním lekcím dotazy, napište nám na mail: seminare@replicon.cz

 

Lektoři

 

Hrachový Vít

Spolek historického šermu Au jugé

Věnujeme se pravidelnému tréninku evropského umění boje s libovolnými chladnými zbraněmi.
Cvičíme replikami chladných zbraní pro dobrou techniku a plastovými meči, shinai a kordy se sportovními čepelemi na rychlost. Jednou za půl roku pořádáme sparringové semináře otevřené libovolným bojovým uměním se zbraněmi, na které docházejí borci z Magisteria, Escrimy, filipínského Kali, kendó, kobudó, tchaj-ti, aj.
Tréninky jsou minimálně 2x týdně v centru Prahy (I.P.Pavlova) a v případě zájmu se pořádají i víkendové semináře v terénu i v tělocvičně.
Výuka je individuální, založená na italských školách Giacoma di Grassiho, a Salvatora Fabrise a fechtbuchu Joachima Meyera. Systém začíná prací nohou a jednoruční zbraní — tesák, scramasax. Pokračuje se kombinací zbraní se štítem a pukléřem, sekerou. Zvlášť se učí dlouhá tyč a kopí. Následuje práce s rapírem a kordem, kombinace dvou zbraní — tesáků, rapírů, rapíru a dýky. Procvičují se základy boje s pláštěm a sítí, obuškem a dlouhou sekerou.
Co nás spojuje je láska k chladným zbraním a touha vybudovat si umění v jejich použití — i pro reálnou sebeobranu. Trénujeme šerm především jako bojové umění.
Nabízíme také možnost uspořádání intenzivních tréninkových seminářů v Praze, dle domluvy i mimo Prahu.
Škola je otevřená novým zájemcům po celý rok.

 

Jirka Adam

Šerm od roku 1996, od roku 1998 člen skupiny Abbaca, hostující v A.R.G.O. Warriors, Berounští měštané. Šermířské a pohybové vzdělání: Petr Nůsek, Peter Koza, Andrea Lupo Sinclair, Mark P. Donnelly, Ladislav Beran, Petr Barvík, Ramón Martínez, Paul Macdonald


Půlpán Vojtěch

Lektor má více než dvě dsetiletí zkušeností z oblasti rekonstrukčního a scénického šermu, i z jiných bojových umění. Je členem scénické skupiny "Berounští měšťané", reeneactorského sdružení "Ogari Pogoni", zakládajícím (byť momentálně neaktivním) členem spolku "Ringen Club Praha" a spolupořadatelem veletrhu šermu a historie "RepliCon".

Momentálně lektorem sdružení Lamprecht, které se věnuje studiu šermu podle mistrů z okruhu tzv. německé školy s důrazem na Liechtenauerovu linii podle pramenů ze 14. a 15. století. Pokud je třeba, uchyluje se doplňkově i k technikám a postupům mladším, případně i z jiných kulturních okruhů.

Hlavním těžištěm je boj beze zbroje s dlouhým mečem, tzv. blossfechten.

 

Vrobel Vojtěch

Šermuje od roku 2004, současný vedoucí plzeňské skupiny Invictum, lektor jevištního šermu ve Švandově divadle. Hlouběji do šermu začal pronikat jako samouk cca v roce 2009. Učitelé jednorázoví i dlouhodobější: Roman Vaverka, Petr Endl, Petr Nůsek, Libor Vrba, Anton Kohutovič, Vít Hrachový, Martin Tureček, Pavel Plch Ml., Kamil Hozák, Zdeněk Utišil a další. Mezi další vzdělání patří studium Bujinkan Budo Taijutsu pod Pavlem Vondrovicem, Romanem Kurcem a Lubošem Pokorným. Absolvent workshopů bojového umění Systema pod vedením Jegora Funtikova a Andreje Karimova. V roce 2017 založil v Plzni pod hlavičkou Invicta Plzeňskou šermírnu. Má zkušenosti z filmu, z divadla, ze zahraničních živých show.